01 Września
Szanowni Państwo,
zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 12.08.2020r., od 01 września 2020r.
wznawiamy funkcjonowanie naszego przedszkola wg wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2lipiec 2020 r.
Analizując wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia będziemy musieli sprostać nowym wyzwaniom,
a cała nasza społeczność na czas trwania epidemii wejdzie w nową, dotychczas nieznaną nam rzeczywistość.
Robimy wszystko, aby sprostać zadaniu, jakim jest wznowienie funkcjonowania naszej placówki oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas pobytu w przedszkolu.
Prosimy o zapoznanie się z dokumentem.
Drodzy rodzice,
na stronie internetowej przedszkola http://zielonylistek.2clicks.pl, http://zielonylistek.przedszkolowo.pl/ znajdują się dokumenty , z którymi należy się zapoznać: Zasady funkcjonowania Przedszkola Nr 4 ”Pod zielonym listkiem” w Płońsku w okresie ogłoszonego stanu epidemii w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-19, Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19orazOświadczenie i deklaracja, które należy wydrukować, wypełnić i przekazać nauczycielowi w dniu przyprowadzenia dziecka do placówki. Proszę o zapoznanie się z w/w dokumentami.
Szanowni Państwo,
poniżej kilka dodatkowych, ważnych informacji:
- Dzieci będą przebywały w swoich stałych salach, bez zbędnego przemieszczania się po budynku.
- Ograniczymy przebywanie w placówce osób z zewnątrz.
- W miarę możliwości dzieci codziennie będą korzystały z placu zabaw. Po każdym użytkowaniu nastąpi dezynfekcja sprzętu na placu.
- Oprócz opieki, przedszkole będzie realizowało podstawę programową wychowania przedszkolnego.
- Dzieci nie będą wychodziły na spacery czy wycieczki poza teren placówki.
- Do przedszkola przyprowadzane są jedynie dzieci zdrowe.
- Przed wejściem do placówki rodzic/opiekun zobowiązany jest założyć środki ochrony indywidualnej przeznaczone dla miejsc publicznych co dotyczy w szczególności maseczek.
- Przy wejściu do przedszkola każdy rodzić jest zobligowany do dezynfekcji rąk.
- Rodzice mogą przebywać w strefie wyznaczonej przez Dyrektora Przedszkola( SZATNIA).
- Rodzice nie mogą przemieszczać się bez potrzeby po budynku przedszkola, a w szczególności nie wchodzą do sal pobytu dzieci oraz łazienek dla dzieci i personelu.
- W miarę możliwości wszelkie sprawy do dyrektora placówki należy załatwiać drogą mailową: zielony-listek@plonsk.pl bądź telefonicznie: 236622390, z wychowawczyniami można kontaktować się za pośrednictwem grup na FACEBOOKU
- Opłaty za przedszkole dokonujemy u intendentki.
- Przed przystąpieniem do pracy przeszkolimy wszystkich pracowników placówki z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy.
- Ważne! W przedszkolu nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, zarówno przez dzieci, jak i pracowników.
- Dla dzieci, które wykazywać będą oznaki niedyspozycji zdrowotnej przewidziano zgodnie z wytycznymi GIS izolatorium.
- Kuchnia przedszkolna będzie funkcjonowała normalnie, jak dotychczasz zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.
- Przed wznowieniem funkcjonowania nasze placówki przejdą przegląd BHP, a przy organizacji pracy placówki uwzględniono wszystkie wytyczne GIS.
Szanowni Rodzice,
podejmując decyzję o korzystaniu przez dziecko z zajęć w przedszkolu
w okresie epidemii, musicie uwzględnić, że podczas przebywania dziecka na terenie przedszkola,
pomimo stosowanych w placówce procedur bezpieczeństwa i postępowania oraz stosowania środków ochronnych,
może dojść do zakażenia dziecka koronawirusem, a także przeniesienia zakażenia na inne osoby, w tym członków najbliższej rodziny.
Jednocześnie zapewniam, że zrobimy wszystko, aby taka sytuacja nie miała miejsca.
Z wyrazami szacunku

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!